mapa_kolobrzeg_centrum.jpg

Kołobrzeg jest największym i najpiękniejszym polskim uzdrowiskiem o niezrównanym uroku i bogatej historii. Główna funkcja miasta turystyczno-uzdrowiskowa uwarunkowana jest doskonałym położeniem u ujścia rzeki Parsęty w sąsiedztwie lasów, złóż borowiny, który zapewnia schronienie wielu rzadkim gatunkom zwierząt i roślin.

W mieście i jego okolicy znajduje się wiele atrakcji turystycznych takich jak molo, turystyczne i wędkarskie rejsy po Bałtyku, wiele urokliwych ścieżek rowerowych, a także spływy kajakowe rzeką Parsętą. Kołobrzeg zapewnia również szeroki wachlarz imprez kulturalnych i sportowych, które realizowane są m.in. w Regionalnym Centrum Kultury czy pięknie położonym amfiteatrze.

Do odwiedzenia Kołobrzegu zachęcają też liczne zabytki i muzea. Wśród nich są m.in. gotycka Bazylika Mariacka, neogotycki Ratusz czy też Muzeum Oręża Polskiego. Innym atutem miasta jest nowoczesna baza zabiegowa.

Dodatkową atrakcją są całodniowe rejsy na małą i urokliwą duńską wyspę Borholm, która położona jest ok. 100 km od Kołobrzegu. Cena za osobę dorosłą to ok 190 PLN w dwie strony.

Droga z Grzybowa do Kołobrzegu zajmuje 10 minut autem, bądź 30 minut autobusem.

Kamera live z kołobrzeskiego mola: http://kolobrzeg.webcamera.pl/